Szkolenia dla kadry szkół gimnazjalnych

Szkolenia „Doradztwo zawodowe – od diagnozy do ewaluacji – praktyczne wsparcie kadry szkół gimnazjalnych” to bezpłatne, dwudniowe spotkania dla nauczycieli i dyrektorów, które mają przygotować ich do profesjonalnego realizowania zadań z zakresu doradztwa zawodowego. Uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do trafnego przeprowadzenia diagnozy oraz skutecznego zaprojektowania, realizacji i ewaluacji działań związanych z doradztwem edukacyjno-zawodowym w swoich placówkach. Założeniem szkoleń jest takie przygotowanie pedagogów, aby dzięki nowym kompetencjom potrafili dopasować działania doradcze do specyfiki swoich szkół, a dzięki temu ułatwić uczniom podejmowanie trafnych decyzji związanych z karierą edukacyjno-zawodową.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach jest jednoczesny udział 3-4 osób z danej szkoły: dyrektora lub wicedyrektora placówki, doradcy zawodowego lub osoby realizującej zadania doradcy zawodowego w szkole, a także jednego lub dwóch nauczycieli wychowawców.

Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Edukacja dla pracy etap 2″ prowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji i formularz rekrutacyjny można znaleźć na stronie głównej projektu.

Anna Kajtowska-Ślęzak

kwiecień 2015 r.