Wielkopolski Kurator Oświaty zaprasza na konferencję

Konferencja dotyczyć będzie szerokiego zagadnienia polityki oświatowej gminy, powiatu i województwa z perspektywy wymagań i oczekiwań państwa. Prelegenci oraz zaproszeni goście dyskutować będą nad problemem nadzoru pedagogicznego, głównie w kontekście ewaluacji zewnętrznej. Konferencja będzie okazją na wypracowanie modelu dobrej szkoły w oparciu o wymagania państwa, podstawę programową i oczekiwania jednostek samorządu terytorialnego. Organizatorzy stawiają pytanie: jak podnieść poziom efektywności szkół? Obiecują jednocześnie pokazać w tym zakresie dobre praktyki, warte upowszechniania.

Konferencja odbędzie się 25 maja 2015 r. w godz. 9.00-14.45 w Auli Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile, na Aleja Wojska Polskiego 45. Jest ona częścią projektu „Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły, etap III” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskim i Erą Ewaluacji.

Ryszard Necel

maj 2015 r.