Pin-up i awangarda, czyli przyszli fryzjerzy w akcji

Już po raz trzeci z inicjatywy wielkopolskiego rzemiosła odbył się konkurs, w którym zmagali się uczniowie fryzjerstwa z całego regionu. W siedzibie złotowskiego cechu uczniowie klas I, II oraz III z zakładów rzemieślniczych w powiatach pilskim, złotowskim, trzcianecko-czarnkowskim oraz wałeckim udowodnili, że ich mistrzowie będą mieć w przyszłości godnych następców.

Awangarda i Pin-Up to konkurencje, w których zmagali się uczniowie klas I i II. Klasy III toczyły pojedynek w strzyżeniu i czesaniu fryzur damskich i męskich. Wszystkim uczestnikom trudno było odmówić wyobraźni i twórczej inwencji, której towarzyszyły wysokie umiejętności praktyczne. Zmaganiom przyglądała się komisja konkursowa, stojąca przed trudnym zadaniem wyboru zwycięzców.

Jeśli chcesz poznać laureatów konkursu, odwiedź stronę Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Nasz portal gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu, ich mistrzom szkolącym oraz organizatorom. Wszyscy udowodnili, że szkolnictwo zawodowe to przede wszystkim rozwój pasji!

Konkurs został zorganizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą oraz Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie. Honorowy patronat objęło Starostwo Powiatowe w Pile, Starostwo Powiatowe w Złotowie, Starostwo Powiatowe w Wałczu oraz Urząd Miasta Wałcz.

Ryszard Necel

maj 2015 r.