Po raz 39. spotkaliśmy się na Dniach Elektryki

Wydarzenie obchodzone 14 listopada wpisało się w jubileusz 110-lecia istnienia uczelni. Gdańskie Dni Elektryki to coroczne targi firm i wystawców z branży elektrycznej i energetycznej, organizowane przez Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gdańsku. To okazja do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami i produktami. Tutaj też można znaleźć ofertę stażu lub praktyki. Dni Elektryki stały się również miejscem spotkania świata nauki i biznesu. Sponsorem głównym tegorocznej imprezy była Energa S.A, która jest jedną z czterech największych grup energetycznych w kraju. Jej sieć dystrybucyjna obejmuje 25 proc. powierzchni kraju.

W gmachu głównym Politechniki Gdańskiej na 27 stoiskach zaprezentowały się firmy z branży elektryczno-energetycznej o różnych profilach produkcyjnych, a także związane z działalnością projektową , ekspercką i typowo handlową. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Stałe grono ich odbiorców to: studenci, specjaliści, nauczyciele, uczniowie oraz osoby zainteresowane tematyką rozwoju elektryki i energetyki. Wystawom towarzyszyła konferencja naukowo-techniczna. Naukowcy z całego kraju zaprezentowali wyniki swoich badań i prac dotyczące ochrony odgromowej oraz przepięciowej.

Wydarzenia organizowane przez Oddział SEP-u na stałe zagościły w kalendarzu pomorskich imprez. Od wielu lat gdański SEP jest również sponsorem i organizatorem różnorodnych działań w szkołach branży elektryczno-energetycznej i elektronicznej w województwie. Działanie te dotyczą zarówno uczniów, jak też nauczycieli.

Jolanta Śmigerska

listopad 2014 r.