4 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Barmańskiej MONIN Cup Junior

W dniu 1.12.2016 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. S. Bergera w Warszawie odbyła się 4 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Barmańskiej MONIN Cup Junior. W konkursie wzięło udział 28 uczniów ze szkół z całej Polski. Wybrani reprezentanci ze szkół gastronomicznych zmierzyli się ze sobą w kategorii „long drink” tworząc koktajle bezalkoholowe z wykorzystaniem produktów MONIN. Konkurs składał się z dwóch etapów – półfinału, w którym uczestnicy przystępowali do blind testu i wykonywali kompozycję drinka bezalkoholowego według własnej receptury oraz ścisłego finału, podczas którego 8 najlepszych zawodników musiało wykonać cocktail techniką blenderowania.

Zwycięzcy otrzymali indywidualne puchary i cenne nagrody jak również nagrody dla swojej szkoły.

Pierwsze miejsce zajęła Kamila Sikora z Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku Białej, drugie miejsce zajęła Ewelina Józefczyk z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju a trzecie miejsce zajęła Magdalena Kołodziej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu.

Monin Cup Junior Poland 2016 jest jedynym tego typu konkursem barmańskim dla młodzieży w Polsce. Dzięki rosnącej popularności i wysokiemu prestiżu zwiększa się również zaangażowanie uczniów szkół gastronomicznych oraz ich nauczycieli, co ma bezpośrednie przełożenie na tworzenie silnej i pozytywnej więzi z  przedstawicielami biznesu wspierającymi konkurs. Jest to inwestycja w edukację i rozwój młodych przyszłych profesjonalistów, którzy „za chwilę” wejdą na rynek pracy..

Wydarzenie ma na celu także promowanie marki MONIN, która jest obecnie uznawana  za numer jeden na świecie na rynku syropów klasy Premium, likierów, sosów aromatycznych oraz puree owocowych. To zasługa ponad 100 letniego doświadczenia oraz bogatej oferty – ponad 150 smaków sprzedawanych w 144 krajach na świecie. Do produkcji wyrobów MONIN wybierane są wyłącznie wyselekcjonowane i najlepsze owoce, kwiaty, przyprawy, orzechy i nie tylko. To sprawia, że powstają zawsze wyjątkowej jakości produkty o niepowtarzalnym smaku, kolorze i zapachu .

Podczas konkursu uczestnicy, ich opiekunowie, goście i społeczność szkolna miała okazję wziąć udział w pokazie Vitamixu.

Kolejna edycja konkursu, która odbędzie się 7 grudnia 2017 r. Zapraszamy.