Bezpłatne szkolenia dla kadry gimnazjów

Dwudniowe szkolenia „Doradztwo zawodowe – od diagnozy do ewaluacji – praktyczne wsparcie szkół gimnazjalnych” to propozycja skierowana do kadry gimnazjów w całym kraju. Na Lubelszczyźnie pierwsze spotkania zaplanowane są na 27 i 28 kwietnia (w Lublinie i Biłgoraju). Na liście miast znajdują się jeszcze: Zamość, Chełm, Biała Podlaska, Kraśnik, Radzyń, Świdnik, Puławy, Janów, Hrubieszów, Lubartów, Tomaszów Lubelski, Krasnystaw i Łuków.

W specjalistycznym szkoleniu, po wypełnieniu elektronicznego formularza, może wziąć udział trzech lub czterech przedstawicieli z jednej placówki. Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli dyrekcji (dyrektora lub wicedyrektora szkoły), doradcy zawodowego (lub osoby, która realizuje w placówce zadania doradcy) a także nauczycieli-wychowawców z danej szkoły (jednej lub dwóch osób).

W programie bezpłatnego, dwudniowego spotkania znajdują się m.in.: podpowiedzi dotyczące źródeł wartościowych materiałów przydatnych w pracy doradców; wskazówki, które będą pomocne w efektywnym wspieraniu młodzieży w planowaniu ich dalszej edukacji i kariery zawodowej oraz moduł poświęcony regulacjom prawnym w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Szczegółowe informacje na temat szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się tutaj. Wszystkie niezbędne informacje można również uzyskać dzwoniąc pod nr specjalnej infolinii: 22 112 04 88.

Szkolenia prowadzone są w ramach projektu Edukacja dla pracy etap 2, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W województwie lubelskim zajęcia prowadzone będą do końca maja. Ilość miejsc jest ograniczona, a harmonogram spotkań ustalany jest indywidualnie dla każdego szkolenia. Wszyscy uczestnicy otrzymają niezbędne materiały szkoleniowe oraz zestaw e-publikacji KOWEZiU i Euroguidance.

Dominika Karp-Skomra

kwiecień 2015 r.