Elektryzujące wydarzenie w Białymstoku

„Rodzina elektryka” to hasło przewodnie festynu z okazji obchodów Światowego Dnia Elektryka, organizowanego przez Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Co roku swoje święto obchodzą tu naukowcy, inżynierowie i technicy związani z dziedziną elektryki. Białostocki „Elektryk” jako szkoła odpowiedzialna za kształcenie zawodowe w branży elektryczno-informatycznej przygotowuje z tej okazji wiele atrakcji. Zaplanowano spotkanie w gronie uczniów, rodziców, nauczycieli, emerytowanych nauczycieli, absolwentów, pracodawców oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących z ZSE.

Impreza rozpocznie się konferencją „Zawodowcy wobec wyzwań świata pracy”. Następnie odbędą się Szkolne Zawody Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej. Kolejny punkt programu to festyn rodzinny na placu przed budynkiem szkoły (ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 14) z bogatą ofertą rozrywkową. Organizatorzy przewidzieli m.in.: występ orkiestry szkolnej i zespołu Not Dead Yet, skecze, potyczki sportowe (przeciąganie liny, żonglerka, skakanka, hula-hop), konkurs muzyczny „Jaka to melodia?”. W pragramie znajdą się również: potyczki TECHNIKÓW – turniej zabawnych rozgrywek (elektryk kontra informatyk) oraz występy uczniów przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Dyrekcja ZSE do udziału w obchodach Światowego Dnia Elektryka zaprasza uczniów, nauczycieli, absolwentów ZSE oraz pracodawców i przedstawicieli firm współpracujących ze szkołą. Liczy także na przybycie lokalnej społeczności.

Anna Łapińska-Pękała

maj 2015 r.