Firma Polmotors przyjacielem bielskiej szkoły

W Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej odbyła się 9. edycja Targów Pracy i Szkoleń, podczas której wyróżniono firmę Polmotors za partnerską współpracę w kształtowaniu zatrudnialności absolwentów szkoły.

Biorąc pod uwagę, jak istotna dla szkolnictwa zawodowego jest właściwa współpraca z podmiotami rynku pracy, szkoła w dowód uznania, w obecności 27 podmiotów uczestniczących w targach postanowiła wyróżnić firmę, która w sposób szczególny zaangażowała się w partnerską współpracę na rzecz zatrudnialności absolwentów. Honorowy dyplom uznania dla firmy „Przyjaciel szkoły” odebrał jej prezes i właściciel firmy Andrzej Graboś.

Polmotors Sp. z o.o. partycypuje w organizacji konkursów i olimpiad technicznych, jest miejscem praktyk dla uczniów, wizyt studyjnych i wycieczek naukowych. Jak informuje dyrektor szkoły Jacek Zieliński, wartość zakupionych przez firmę pomocy dydaktycznych na rzecz szkoły osiągnęła blisko 40 tys. zł. Firma działa w branży motoryzacyjnej w zakresie projektowania i wytwarzania struktur karoserii, zawieszenia i podzespołów systemów wewnętrznych. Jest dostawcą podzespołów do największych producentów pojazdów – koncernów motoryzacyjnych z czterech kontynentów.

Za swe osiągnięcia Polmotors został docenione wieloma nagrodami, dostał m.in.: Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji, tytuł Przedsiębiorstwa Roku Województwa Śląskiego – Subregion Południowy 2012, tytuł Lidera Polskiego Biznesu za 2014 r. Firmie został też przyznany przez Sieć Naukową MSN oraz Polską Akademię Nauk certyfikat przynależności do 500 najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw.

Elżbieta Pasierbek

kwiecień 2015 r.