Kadra gimnazjów szkoliła się w Szczecinie

Wydarzenia organizowane są w ramach projektu „Edukacja dla Pracy Etap 2″, prowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W szkoleniu w Szczecinie wzięło udział 37 osób: dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi i nauczyciele ze Szczecina, Polic, Stargardu Szczecińskiego, Bielic, Cedyni, Reska i Drawna. Warsztaty prowadzone były przez doświadczonych trenerów i doradców zawodowych.

Uczestnicy zdobywali umiejętności niezbędne do trafnego przeprowadzenia diagnozy stanu doradztwa zawodowego w szkole oraz skutecznego zaprojektowania i realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w swoich placówkach. Założeniem szkoleń jest takie przygotowanie pedagogów, aby dzięki nowym kompetencjom potrafili dopasować działania doradcze do specyfiki swoich szkół, a dzięki temu ułatwić uczniom podejmowanie trafnych decyzji związanych z karierą edukacyjno-zawodową.

Było to pierwsze z cyklu szkoleń, które mamy przeprowadzić. Można chyba uznać ten debiut za całkiem udany. Staraliśmy się nie tylko przekazać wiedzę, ale też podzielić swoim praktycznym doświadczeniem, co spotkało się ze szczególnie dobrym przyjęciem ze strony uczestników. Nauczyciele chętnie pracowali, widać było, że zależy im na poszerzeniu swojego warsztatu – mówił po szkoleniu Ireneusz Ślęzak, jeden z trenerów.

W województwie zachodniopomorskim szkolenia będą odbywać się w Szczecinie, Wałczu, Koszalinie i Kołobrzegu. Osoby zainteresowane udziałem więcej informacji znajdą na stronie.

Anna Kajtkowska-Ślęzak

listopad 2014 r.