Kwietniowy kalendarz targów na Warmii i Mazurach

Ucichł już gwar licznych giełd pracy i nauki, które w marcu organizowane były prawie w każdym powiecie województwa. Tymczasem pojawia się wiele nowych, ciekawych propozycji skierowanych do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi zawodowej i edukacyjnej, osób poszukujących pracy czy też bezrobotnych. Wszyscy zainteresowani mogą znaleźć coś dla siebie – wystarczy tylko trochę chęci i wolnego czasu, aby udać się na jedną z proponowanych niżej imprez.

Miejsce: Elbląg

9 kwietnia 2015 r. w godz. 12.00-15.00, w Centrum Sportowo-Biznesowym przy ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu odbędą się Elbląskie Targi Pracy. Organizatorami imprezy są Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu. W programie targów przewidziano konsultacje z doradcami zawodowymi, pośrednikami pracy i psychologiem, a także zapoznanie się z ofertami pracy i propozycjami kształcenia w placówkach oświatowych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach: urzędu pracyOHP.

Miejsce: Działdowo

Starostwo Powiatowe, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Działdowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu zapraszają młodzież uczącą się i poszukującą pracy do wzięcia udziału w Targach Edukacji i Pracy pod hasłem: „Od absolwenta do przedsiębiorcy”. Organizatorzy i wystawcy czekają 9 kwietnia 2015 r., w godz. 10.00-13.00 w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Działdowie, na ul. Grunwaldzkiej 4. Podczas imprezy zainteresowani będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną działdowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz propozycjami szkoleń i kursów zawodowych oferowanych przez lokalne jednostki szkoleniowe. Na absolwentów szkół, bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia czekać będą także oferty pracy oraz możliwość skorzystania z porad doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Więcej informacji na stronie.

Miejsce: Ostróda

W piątek 10 kwietnia 2015 r. (pierwotnie organizatorzy planowali imprezę dwudniową), w godz. 10.00-18.00, w EXPO ARENIE w Ostródzie odbędzie się I edycja targów Arena Rozwoju. To Targi Edukacyjne i Targi Pracy dla powiatów: olsztyńskiego, ostródzkiego i iławskiego. Celem imprezy jest pomoc w wyborze kierunków kształcenia, prezentacja kompleksowej oferty edukacyjnej i informacji o poszukiwanych pracownikach na lokalnym rynku pracy. Wśród wystawców nie zabraknie szkół, uczelni, pracodawców i instytucji rynku pracy. Więcej informacji dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie Expo Arena.

Miejsce: Nowe Miasto Lubawskie

Przy osobistym udziale i pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniak-Kamysza 13 kwietnia 2015 r., w Nowym Mieście Lubawskim odbędą się Targi Pracy i Edukacji 2015. Targi skierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Organizatorzy imprezy: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Iławie oraz Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Kurzętniku zapraszają w godz. 10.00-15.00 do Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim (ul. 3-go Maja 24). Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znajduje się na stronie PUP.

Danuta Oleksiak

kwiecień 2015 r.