Od marzeń do kariery. Poradnik dla uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych

Od marzeń do kariery. Poradnik dla uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych

Rosalska M., Wawrzonek A., (2013)

Tematyka publikacji „Od marzeń do kariery. Poradnik dla uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych” dotyczy kwestii podejmowania decyzji, planowania, wyznaczania celów i dobierania najlepszych sposobów ich realizacji. Odbiorcami poradnika są uczniowie i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zastanawiają się co dalej robić, którą drogę wybrać – bo możliwości jest wiele: dalsza nauka, podjęcie zatrudnienia, wyjazd za granicę czy założenie własnej działalności gospodarczej. Celem autorek jest zachęcenie młodych ludzi do rzetelnej obserwacji rynku pracy i ofert edukacyjnych oraz do pomyślenia o konsekwencjach podejmowanych decyzji. W poszczególnych rozdziałach można znaleźć informacje np. nt autoprezentacji, samozatrudnienia czy pracy za granicą. Ponadto w rozdziałach znajdują się informacje, wskazówki oraz ćwiczenia, które pomogą mądrze planować własną przyszłość.

Pobierz jako plik PDF