Ostrowiecka huta zaprasza szkoły do współpracy

Celsa Huta Ostrowiec chce ścisłej współpracy z okolicznymi szkołami. – To wyjątkowe wydarzenie – przyznaje Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty.

Spotkanie pomiędzy zarządem Celsa Poland Group i dyrektorami szkół zawodowych z powiatu ostrowieckiego i sąsiednich odbyła się 30 września w Ostrowcu. – Oceniamy, że do 2019 roku na emeryturę przejdzie co najmniej 130 osób z naszej załogi. Naszym celem jest zapełnienie tej luki. Proponujemy szkołom szerszą współpracę. Jako potencjalny pracodawca możemy je wesprzeć w kształceniu. Nasi menadżerowie są gotowi prowadzić zajęcia z uczniami dotyczące na przykład nowoczesnego zarządzania, innowacyjności czy umiejętności rozwiązywania problemów – mówi Mariola Piechowska, dyrektor personalny Celsy Huta Ostrowiec.

Pomysł ostrowieckiej huty zachwycił Małgorzatę Muzoł, świętokrzyską kurator oświaty. – Celsa sama wyszła z propozycją współpracy, bardzo mnie to ucieszyło. Wydarzenie ma dla nas olbrzymią rangę. Pojawia się realna szansa na kształcenie pod określone stanowiska u jednego z największych pracodawców w naszym regionie. Do tego dochodzi wsparcie merytoryczne szkół – podkreśla Małgorzata Muzoł.

Do Ostrowca, na spotkanie z Josepem Vilasecą, dyrektorem generalny Celsa Poland Group wybrał się Tadeusz Sławecki, Wiceminister Edukacji Narodowej i Grażyna Osicka, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.

Piotr Burda

wrzesień 2014 r.