Raport dotyczący stanu doradztwa zawodowego w Wielkopolsce

okładka zawierająca tytuł publikacji, w tle grafika biegaczy przed startem

Przedstawiamy wyniki badań dotyczących stanu realizacji doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych w Wielkopolsce Wschodniej oraz planów edukacyjnych uczniów klas 8. Badania zostały przeprowadzone w roku 2023 na grupie 59 przedstawicieli kadry szkół podstawowych w Wielkopolsce Wschodniej oraz 1067 uczniów klas 8 szkół podstawowych.

Zachęcamy do zapoznania się z całą publikacją, jednakże na szczególną uwagę zasługują wnioski i rekomendacje dotyczące zmian w organizacji doradztwa zawodowego.

Autorami publikacji są: Andrzej Budny, Przemysław Trawczyński (Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie), dr Marcin Hundert (Akademia Nauk Stosowanych w Koninie), dr Mirosław Żurek (Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu).

Publikacja dostępna jest pod linkiem