Wycieczka uczniów III klasy Technikum Budowlanego w Wyszkowie do Urzędu Miasta

Uczniowie mogli zapoznać się z przykładową uchwałą Rady Miasta w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Wyszków dla wyznaczonego obszaru. Przyszli technicy budownictwa dowiedzieli się także, w jaki sposób tworzy się mapę zagospodarowania przestrzennego oraz jak, w sposób prawidłowy, odczytywać z niej informacje. Wycieczka miała nie tylko na celu pogłębić wiedzę uczniów z zakresu przedmiotów zawodowych ale także ukierunkować ich zawodowo. Uczniowie chcą świadomie kierować swoją ścieżką kariery zawodowej, stąd oczekiwali od Pani Naczelnik informacji zawodoznawczych. Uzyskali wiedzę na temat możliwości zatrudnienia absolwenta Technikum Budowlanego w instytucjach państwowych, możliwościach rozwoju zawodowego. Pani Naczelnik wielokrotnie zwracała uwagę na korzyści płynące z uzyskania uprawnień specjalisty np. rzeczoznawcy, kierownika nadzoru budowlanego, geodety czy innych.

Warto zwrócić uwagę, że spotkanie nie miało charakteru wykładu Pani Naczelnik a raczej dyskusji, co świadczy o dużej wiedzy uczniów ze Skłodowskiej, otwartości, umiejętności prowadzenia rozmowy i wysokiej kulturze osobistej.

Opracowała: Katarzyna Zglinicka