Wykłady popularnonaukowe “oswajają” z techniką

Wszechnica Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zaprasza uczniów szkół średnich oraz wszystkich zainteresowanych na wykłady popularnonaukowe prowadzone przez wykładowców wydziału. Spotkania odbywają się w wybrane środy, w godzinach 14:15-15:30. Pierwszy wykład już w środę 19 listopada 2014 r. Profesor Ryszard Piramidowicz opowie o niezwykłych właściwościach laserów. Podczas ostatniego wykładu zaplanowanego na 22 kwietnia 2015 r. prof. Piotr Gawrysiak będzie próbował odpowiedzieć na pytanie, czy można być anonimowym w sieci.

Udział w wykładach można połączyć ze zwiedzaniem wydziału – będzie można zobaczyć wybrane laboratoria, np. laboratorium robotyki czy komputerowych systemów sterowania. Zainteresowani studiami na tym wydziale będą mogli też wysłuchać krótkiej prezentacji opisującej, dlaczego warto studiować na „najlepszym wydziale najlepszej uczelni technicznej w Polsce”.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, szkoły zainteresowane uczestnictwem w wykładach powinny zgłaszać się wcześniej do biura wszechnicy wydziału zajmującego się organizacją wydarzenia.

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych jest jednym z największych wydziałów na Politechnice Warszawskiej. Studiuje na nim ponad trzy tysiące studentów, kadra naukowa obejmuje 300 wykładowców, studenci mogą studiować na takich kierunkach jak automatyka i robotyka, elektronika, informatyka, inżynieria biomedyczna oraz telekomunikacja.

Wykłady będą się odbywały w sali 118 Gmachu Elektroniki PW, przy ul. Nowowiejskiej 15/19. Więcej informacji, harmonogram wykładów oraz formularz zgłoszeniowy tutaj.

Magdalena Pater