XI Powiatowy Salon Edukacyjny w Wyszkowie

28 października 2016 r. w hali WOSiR odbył się XI Powiatowy Salon Edukacyjny dla gimnazjalistów. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu. Na targach można było skorzystać z pełnych informacji o placówkach oświatowych w powiecie.Zespół Szkół Nr 1 przedstawił bogatą ofertę edukacyjną na folderach, ulotkach, plakatach oraz w prezentacji multimedialnej. Zaprezentowano szkołę, która daje szerokie możliwości rozwoju, uczy z pasją i idzie z postępem.

Gimnazjaliści mieli możliwość rozmowy z dyrekcją, nauczycielami, jak i uczniami. Dylematami związanymi z wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej mogli podzielić się z doradcami zawodowymi. Młodzież ze szkól gimnazjalnych miała również okazję zobaczyć umiejętności uczniów podczas pokazu fryzjerskiego, rysunku odręcznego, carvingu, składania ręczników i serwetek, obsługi konsumenta i występu wokalnego. Niezdecydowani próbowali zdać się na los, wybierając cukierek z opisem zawodu lub szkoły, jaką oferuje ZS1. Inni zaś częstowali się świeżymi, soczystymi jabłkami.

Ciekawym pomysłem szkoły okazały się ankiety skierowane do gimnazjalistów pozwalające poznać oczekiwania dotyczące dalszego kształcenia i uwzględnić je w ofercie edukacyjnej.

Najważniejsze, aby uczniowie dokonali trafnego wyboru przyszłej  szkoły zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, predyspozycjami i potrzebami rynku pracy