Zaproszenie na konferencję ORE “Szkoła dialogu. Mediacje w oświacie – wyzwania i perspektywy”

Zapraszamy do udziału w konferencji „Szkoła dialogu. Mediacje w oświacie – wyzwania i perspektywy”, która odbędzie się 23 października br. w Warszawie, w siedzibie ORE. Spotkanie organizowane jest przez Wydział Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli kuratoriów oświaty, placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, bibliotek pedagogicznych, szkół i przedszkoli. Celem konferencji jest podniesienie wiedzy z zakresu efektywnego wykorzystywania mediacji w środowisku edukacyjnym, aby budować bardziej harmonijną i współpracującą społeczność szkolną.

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, konflikt jest nieodłącznym elementem życia szkolnego – zarówno w relacjach uczniowskich, nauczycielskich, jak i na poziomie komunikacji z rodzicami. Nasza konferencja jest przestrzenią do rozmowy o tym, jak mediacje mogą stać się kluczowym narzędziem w rozwiązywaniu sporów, budowaniu wzajemnego zrozumienia oraz wspieraniu procesu wychowawczego.

W programie przewidziane są prelekcje ekspertów oraz panel dyskusyjny, który umożliwi uczestnikom poszerzenie wiedzy oraz wymianę doświadczeń.

Dołącz do nas i razem zbudujmy szkołę dialogu!

Elektroniczny formularz zapisu