Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce na XV Targach Edukacyjnych dla Gimnazjalistów

9 marca 2017 r. w Hali im. Arkadiusza Gołasia odbyły się XV Targi Edukacyjne dla Gimnazjalistów. Uczniowie ostrołęckiej “metalówki” przedstawili młodszym kolegom poszczególne kierunki kształcenia. Mechatronicy objaśnili zasadę działania układu przeznaczonego do transportu materiałów. Informatycy pokazali laser do optycznego badania ciągłości włókien światłowodowych, których średnica wynosi zaledwie 9 µm. Elektronicy przyciągnęli uwagę pokazem działania lewitacji magnetycznej oraz wytwarzaniem pola elektrycznego w “lampie plazmowej”. Na zewnątrz hali uczniowie technikum pojazdów samochodowych stworzyli ciekawe stanowisko, na którym zaprezentowali samochody Syrena, Fiat 125 i Chevrolet Captiva, a geodeci zademonstrowali użycie sprzętu geodezyjnego.

Czytaj więcej: www.zsz1ostroleka.edu.pl/index.php/oferta-edukacyjna/489-xv-targi-edukacyjne-dla-gimnazjalistow